Любопитно

Модели протестират срещу забраната за тютюнопушене на обществени места в Италия

Модата и пушенето отдавна са емблематичен, противоречив дует. Спомням ви за селфитата от Met Gala от 2017 г. на знаменитости, които пушат в банята на музея, или суматохата, причинена от Кейт Мос, когато пуши цигара в Лувъра, докато затваря Louis Vuitton FW11.

Пушенето и модата, изглежда, вървят ръка за ръка. Но в Милано цигарите започват да се гасят. От 1 януари е забранено пушенето на всички обществени места, включително и на улицата. Хванатите да запалят рискуват глоби от 40 до 240 евро (41 до 249 долара), освен ако не са в изолирани зони на поне 10 метра от другите.

Вейповете и електронните цигари са освободени от новите правила.

Това не е първият ход в Италия срещу тютюнопушенето, който забранява пушенето на закрито на обществени места през 2005 г. Все пак близо една четвърт от италианците пушат, според здравното министерство. Последната забрана на Милано, част от законопроекта за чист въздух за 2020 г., е насочена към замърсяването, посочвайки, че тютюнопушенето е отговорно за 7% от общите емисии на града.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *